Yli Jumala

The Book of the Sri Joakim, Sri Joakim Matias Gosvami Gautama Räikkönen Náráyáná Buddha, Ja Jumaluus Ylin Henkilöt!

Kimi Räikkönen Transcendent full name: Sri Joakim Matias Gosvámi Gautama Räikkönen Náráyáná Buddha Supreme Personality of Godhead!

SRI JOAKIM MATIAS GÓSVÁMI GAUTAMA RäIKKÖNEN NÁRÁYÁNA BUDDHA IS LORD OF THE UNIVERSE!

Sziddharta Gautama Buddha, Sri Joakim Räikkönen Buddha és Perlita

Translate

2013. április 27., szombat

V. Rész - A globális felmelegedés kutatása


A globális felmelegedés kutatása 



Svante Arrhenius, a globális felmelegedés elméletének megalkotója
Az üvegházhatás és a klímaváltozás közötti összefüggést először Svante Arrhenius svéd kémikus írta le 1896-ban. Az első komolyabb klímakutatások az 1950-es évekbenkezdődtek. 2007 márciusától 2009-ig a „Nemzetközi Sarki Év” keretében 66 nemzet közel 55 000 tudósa végez komplex kutatásokat a sarkvidékeken.[107] A Kanada és Szibériaközötti jégpáncélt Zeppelin léghajóval fogják vizsgálni. Christian Haas klímakutató célja egy átfogó térkép készítése a kanadai partoknál lévő jégolvadásokról.
Al Gore Nobel-békedíjas aktivista az 1992-es Mérlegen a Föld, a 2006-os Kellemetlen igazság könyve után 2008-ban jelenik meg a The Path to Survival műve. Al Gore a Szövetség az Éghajlat Védelméért, a Current TV alapítója.  Előbbi a felmelegedés elleni küzdelem anyagi támogatója, utóbbi az egyik fóruma. The Climate Project keretén belül oktatókat képzett ki a témával kapcsolatban amerikában. 2007-ben a Live Earth koncertsorozatával koncentrálta a köz figyelmét a válságra. James Hansen klimatológussal sokat dolgozott.
Magyarországi kutatások. Magyarországon az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karának Meteorológiai Tanszéke, a Pécsi Tudományegyetem, az Env-In-Cent Környezetvédelmi Tanácsadó Iroda Kft. és az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) foglalkozik a felmelegedés problémájával.

Kapcsolódó tudományterületek:
A klimatológia elméleti ágai, illetve a klimatológiával rokon kutatási területek:
§                    Klimatográfia. Célja a matematikai statisztika módszereire támaszkodva magyarázatot adni az éghajlat viselkedésére.
§                    Klímadinamika. Célja a matematikai fizika módszereit felhasználva magyarázatot adni az éghajlat viselkedésének okaira.
§                    Paleoklimatológia (őséghajlattan). Célja az egyes földtörténeti korok és területek állat- és növényvilágából, talajfajtáiból és más tanújelekből következtetni az akkori éghajlatra.
§                    Paleontológia (őslénytan). Célja a történelemelőtti életformák tanulmányozásának tudománya fosszíliák felhasználásával.

 

A Kiotói jegyzőkönyv 

A kiotói jegyzőkönyv az ENSZ éghajlat-változási keretegyezményének (UNFCCC) kiegészítő jegyzőkönyve, melyet 1997. december 11-én Kiotóban fogadtak el. A jegyzőkönyvet ratifikált országok azt vállalták, hogy 2008-2012-es időszakra csökkentik az üvegházhatású gázok kibocsátását. Egyedül az Egyesült Államok nem írta alá a jegyzőkönyvet.

A koppenhágai konferencia 

2009 decemberében Koppenhágában az ENSZ éghajlatváltozási keretegyezmény konferenciáján összegyűltek a világ vezetői, hogy megtárgyalják, milyen módon és arányban tudnák csökkenteni a globális széndioxid-kibocsátást. A konferencia presszionálására a városban a tanácskozás ideje alatt a környezetvédő szervezetek és zöld pártok (a magyarok közül a Védegylet, a Greenpeace Magyarország, aMagyar Természetvédők Szövetsége és a Lehet Más a Politika párt) folyamatos tüntetéseket szerveztek. A tiltakozások támogatására a világ számos országában szerveztek megmozdulásokat, ilyen a budapesti Hősök terén megtartott performansz is. 

V. Rész - Globális felmelegedés - 40. oldal


Visszafordíthatatlanná válhat a globális felmelegedés

2012. március 27., kedd 12:04
Ausztrál tudósok szerint a Föld közel áll ahhoz, hogy elérje azt a pontot, amely után visszafordíthatatlanná válik a bolygó felmelegedése. Ez azt jelenti, hogy a mostani évtized kritikus jelentőségű lesz az éghajlatváltozás kordában tartásában.
Bár a tudományos becslések eltérőek, az bizonyos, hogy a Föld hőmérséklete akár 6 Celsius-fokkal is növekedhet 2100-ra, ha az üvegházgázok kibocsátása korlátlanul emelkedik. Ahogy a légkörre káros gázok kibocsátása nő, a bolygó egyre közelebb kerül ahhoz, hogy átlépjen egy olyan határt, amely után visszafordíthatatlanná válnak az éghajlatot érő hatások és olyan jelenségek, mint a sarki jég olvadása és az esőerdők fogyatkozása.

Átlépjük a határokat

„Ez a kritikus évtized. Ha nem tudjuk megfordítani az irányt ezekben, az években, akkor át fogjuk lépni a veszélyes határokat" – mondta Will Steffen, az Australian National University klímaváltozással foglalkozó intézetének igazgatója egy londoni konferencián.
Noha sürgető lenne, egy új klímaegyezményt csak 2015-ben fogadnak el. A legnagyobb szennyezők – az Egyesült Államok és Kína – üvegházgáz-kibocsátásátcsökkentő egyezmény 2020-ban lép életbe. „Jelentős változások küszöbén állunk. Megállíthatjuk a hőmérséklet emelkedését két foknál, vagy átlépünk egy határt, amely után a rendszer egy sokkal forróbb állapotba kerül" – mondta Steffen.
A kutató szerint a bolygó felmelegedését lassító jégtakaró esetében talán már most túl késő. Az Északi-sark nyugati vidékének jégmezői zsugorodtak az elmúlt évtizedben, Grönland jegei évente kétszáz köbkilométerrel fogyatkoztak az 1990-es évek óta.

Savas óceánok, kiszáradt esőerdők

A legtöbb klímakutató egyetért abban, hogy az amazonasi esőerdők szárazabbá válnak, ahogy a Föld melegszik. Az aszály miatti tömeges fapusztulás már aggodalmakat keltett: az őserdő már most azon a ponton lehet, hogy a szén-dioxid elnyelése helyett szén-dioxidot bocsát ki.
Az egyik legnagyobb aggodalom a szibériai permafrosztot övezi, amely fagyott szén-dioxidot köt meg a talajban a légkörből. Mintegy 1600 milliárd tonna karbon van ott, ez kétszerese a légkörben napjainkban jelenlévő mennyiségnek. Az északi vidékek pedig a bolygó bármely pontjánál sokkal jobban megszenvedik a felmelegedést.
A legrosszabb esetben évente 30-63 milliárd tonna szén-dioxid kerülhetne a légkörbe 2040-ig, az évszázad végére pedig 232-380 milliárd tonna. Összehasonlításképpen: a fosszilis üzemanyagokból származó évi kibocsátás 10 milliárd tonna.
A megnövekedett CO2-mennyiség savasabbá tette az óceánokat azáltal, hogy a vizek elnyelik a káros gázt. Az óceánok elsavasodása olyan léptékű volt az elmúlt kétszáz évben, amelyet mintegy 60 millió éve nem élt meg a Föld – mutatott rá Carol Turley, a Plymouth Marine Laboratory munkatársa. A savasodás fenyegeti a korallzátonyok fejlődését, évtizedeken belül fajok kihalásához vezethet, növelheti viszont a ragadozók számát.

Elképesztő mozdulatlanság

A Londonban Planet Under Pressure (A bolygó nyomás alatt) címmel rendezett konferencián tudósok, politikacsinálók és környezetvédők fogalmazták meg véleményüket arról, milyen intézkedésekre van szükség ebben az évtizedben. Anthony Giddens, a Londos School of Economics professzora például hangsúlyozta, a fosszilis energiahordozók kivezetésére kellene nagyobb figyelmet fordítani, mert a megújuló energiaforrások mindössze egy százalékát teszik ki a globális energiafelhasználásnak.
"Elképesztő mozdulatlanság van a világgazdaságban, sokkal többet kellene tenni a szénerőművek bezárásáért" – mondta. A Shell olajvállalat ezzel szemben a negatív kibocsátáshoz vezető technológiák kidolgozását részesíti előnyben. Ilyen például a szén-dioxidot megkötő biomassza.

V. Rész - Globális felmelegedés - 41. oldal


Vezető klímakutató a 2 fokos hőmérséklet emelkedéssel járó katasztrófára figyelmeztet

postdateicon2012. január 11. szerda, 16:38 | PDF | Nyomtatás | E-mail
Amint a 2011 évi klímacsúcs december 11-én véget ért a dél-afrikai Durbanban, a résztvevők megállapodtak egy jogilag kötelező megállapodás kidolgozásában, ami 2015-re készülne el, és 2020 után lépne hatályba.

Közben azonban egyes kutatók és környezetvédő szervezetek arra figyelmeztetnek, hogy a kormányok jelenlegi kibocsátás csökkentési ígéretei nem lesznek elegendők még arra sem, hogy megelőzzék a globális hőmérséklet 2 fokos emelkedését, és több sürgős cselekvésre van szükség.

Továbbá, egy Dr. James Hansen és munkatársai által írt cikk kijelenti, hogy a 2 fokos cél, ami nagyjából egyenlő a 450 ppm szén-dioxid koncentrációval, a hosszú távú katasztrófa receptje, mivel rámutat, hogy a jelenlegi, közel 389 ppm-es koncentráció már okoz éghajlati visszacsatolásokat.

Az Amerikai Geofizikai Társaságnak tartott minapi, kaliforniai előadásában Dr. Hansen, aki a NASA Goddard Űrkutatási Intézetének igazgatója, kijelentette, „Arra kellene törekednünk, hogy a CO2 koncentrációját 350 ppm-nél nem magasabb értéken tartsuk, és lehetőleg annál valamivel alacsonyabban. Valószínű erre van szükség, ha stabil jégtáblákat és partvonalakat akarunk fenntartani, és el akarunk kerülni sok egyéb kérdést.”

Majd figyelmeztetett arra, hogy nem szabad hagyni a kibocsátások további növekedését, régészeti adatokra hivatkozva, amelyek szerint 50 millió éve, amikor a CO2 560 ppm szintet ért el, mindkét póluson eltűnt a jég, és a tengerek szintjei a mainál 70 méterrel voltak magasabbak. Dr. Hansen kijelentette, „Ha fenn akarunk tartani egy olyan bolygót, mint amilyent az emberiség eddig ismert, akkor lényegében kifogytunk az időből. El kell kezdenünk csökkenteni a kibocsátásokat.”

Köszönjük Dr. James Hansennek a gondolatébresztő kutatást, ami a biztonságos éghajlat realisztikusabb határértékére mutat rá. Azt kívánjuk, hogy az ilyen felhívások vezetőket és magánszemélyeket egyaránt gyors változásokra ösztökéljenek bolygónk megőrzéséért. Egy 2010 decemberi, az Encadena TV-vel folytatott interjú során a mexikói Cancúnban Ching Hai Legfelsőbb Mester aggályának adott hangot az emelkedő hőmérsékletekre vonatkozó tudományos jóslatokat illetően, és rámutatott az emberiség legsürgetőbb ellenlépéseire.

Ching Hai Legfelsőbb Mester: Az alap az, hogy mindenekelőtt meg kell állítanunk a globális felmelegedést, mielőtt egyáltalán bármi máson gondolkodnánk. Mert ha nincs meg nekünk a bolygó, ha a globális felmelegedés több mint 2 fokot ér el, akkor bajban vagyunk.

Azt mondják, most 5 fokra fogják emelni. Ilyeneket jósolnak. El tudod képzelni? Égni fogsz! Soha nem jöhetünk ki a házból, értesz engem? (Igen.) És akkor az összes termény el fog pusztulni. Túl nagy a forróság.

Újságíró: És az emberek is meg fognak halni.

Ching Hai Legfelsőbb Mester: Meghalnak emberek, maghalnak állatok – hogy ne is beszéljünk semmi másról. Igaz? És akkor betegség fog terjedni a hőség miatt. Igen. Amikor minden ilyen kimerült, nem hiszem, hogy ez egy nagyon jó ötlet. Először le kell állítanunk az állattartó ágazatot, hogy lehűtsük a bolygót, és azután lehet időnk, hogy bármi mással törődjünk. (Supreme Master Television 2011. dec. 14.)